Na czym polega mezoterapia oczu?

0
785

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Na rynku znajdziemy wiele jej rodzajów, przeznaczonych dla różnych różnych części ciała. Z ich pomocą możemy odmłodzić interesujące nas obszary, aby czuć się lepiej z samymi sobą. Jednym z rodzajów  tego zabiegu jest mezoterapia oczu, o jakiej opowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

Mezoterapia niejedno ma imię

Jak powszechnie wiadomo, medycyna estetyczna to bezpieczny i efektywny sposób na odmłodzenie swojego wyglądu. Zabiegi z jej zakresu są bardzo różnorakie – różnią się pomiędzy sobą nie tylko metodą, narzędziami oraz substancjami chemicznymi, ale przede wszystkim tym na jakie partie ciała oddziaływują. Jak wspominaliśmy już we wstępie, niepodzielny prym jeśli chodzi o popularność wiedzie od lat mezoterapia. Nie wielu jednak wie, że w profesjonalnych gabinetach możemy spotkać się również z jej specjalistyczną wersją, jaka przeznaczona jest dla obszaru skóry wokół oczu. (Przykładem może tu być oferta kliniki Scopia, którą możecie zobaczyć w tym miejscu: https://skopia-ec.pl/zabieg/mezoterapia-doliny-lez/). Więcej szczegółów o samym zabiegu przeczytacie poniżej.

Dlaczego właśnie mezoterapia oczu?

Mezoterapia oczu bywa również nazywana mezoterapią doliny łez, gdyż to właśnie tego obszaru twarzy dotyczy. Jest to część szczególnie podatna na starzenie się. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i choć ta może być bardzo młoda, to skóra wokół oczu często zdradza nasz prawdziwy wiek. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na mezoterapię oczu.

Skąd wiedzieć, że przyszedł czas na zabieg? Pierwszym znakiem ostrzegawczym są nieustępujące cienie pod oczami, a także duża wiotkość skóry i jej przesuszanie się w tym obszarze. Z czasem na skórze mogą pojawić się także zsinienia.

Jeśli pojawiają się u nas wspomniane wyżej symptomy i nie redukują ich kremy oraz inne kosmetyki, warto zastanowić się nad mezoterapią. Jak wskazują specjaliści, cechuje ją wysoka efektywność, a także niewielkie efekty uboczne, co w przypadku takiego obszaru ciała jak twarz ma niebagatelne znaczenie. Zalety zabiegu doceniło już bardzo wiele, jakie uzyskały po nim znacząco poprawę stanu swojej skóry.

Kompleksowa rewitalizacja

Efektywne działanie mezoterapii doliny łez wiąże się, podobnie jak i w przypadku innych mezo-zabiegów, z właściwościami kwasu hialuronowego. Przy rewitalizacji skóry okolic oczu najczęściej stosuje się jego dwa rodzaje, które zawierają kompleksową dawkę substancji odżywczych – aminokwasów, minerałów, a przede wszystkim witamin. Ten bogaty „koktajl” pozwala naszej skórze odpowiednio się nasycić, a tym samym odzyskać zdrowy, młody wygląd. Oczywiście, jak i przy innych procedurach z zakresu medycyny estetycznej, „efekt odmłodzenia” nie jest natychmiastowy i przyjdzie nam na niego poczekać nawet do kilku miesięcy. Efekty jednak utrzymują się bardzo długo i są naprawdę imponujące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ