Widoczne spod skóry naczynka krwionośne są częstym problemem skórnym, który może objawiać się równomiernym zaczerwienieniem, pojawiającym się w obrębie danej partii skóry lub cienkimi liniami naczyń, które przebijają spod warstwy naskórka. To bardzo popularny problem, jednak możemy go łatwo rozwiązać, zamykając naczynka za pomocą lasera.
Naturalną właściwością naczyń krwionośnych jest zdolność do rozszerzania się i kurczenia pod wpływem temperatury. Niestety w wyniku starzenia się skóry, działania zewnętrznych czynników drażniących lub wrodzonej słabości naczyń ten proces może zostać zakłócony. Jeżeli przyczyną jest słabość naczynek mówi się wtedy o cerze naczynkowej.
Potocznie nazywane pękającymi naczynka na twarzy to całe naczynie, które straciło zdolność do kurczenia się i zostało rozszerzone w sposób stały. Gdyby zostałoby przerwane mielibyśmy do czynienia z wylewem, czyli siniakiem, który z czasem zostałby w naturalny sposób wchłonięty.
Pielęgnacja cery naczynkowej
Dbanie o cerę naczynkową wymaga wiele uwagi, ponieważ zaniedbanie skóry może powodować powstawanie trądziku różowatego. To choroba skóry, objawiająca się bardzo delikatną skórą z utrwalonym rumieniem, krostami i skrajnie złą reakcją na czynniki zewnętrzne. Tej przypadłości nie można wyleczyć, dlatego warto robić wszystko, by nie dopuścić do rozwoju trądziku różowatego.
Pielęgnacja cery naczyniowej musi być przede wszystkim delikatna, aby nie podrażnić i tak kruchych naczyń krwionośnych. Należy myć ją kosmetykami zawierającymi tylko delikatne detergenty i najlepiej szukać ich w aptekach. W zapanowaniu nad rumieniem mogą pomóc wszystkie substancje wzmacniające i uszczelniające kapilary krwionośne, takie jak: witamina C, miłorząb japoński, wyciąg z arniki lub ruszczyka.
Cera naczynkowa źle reaguje na słońce, wiatr, opady i skrajne temperatury. Dlatego na co dzień należy stosować krem, który jednocześnie będzie tworzył warstwę zabezpieczającą przed pogodą i zawierał wysoki filtr przeciwsłoneczny.
Nie istnieją jeszcze kosmetyki, które mogłyby spowodować, że rozszerzone naczynka, które widać spod skóry się skurczą. Ale stosowanie preparatów wzmacniających może pomóc opanować rumień i zapobiec powstawaniu nowych zmian.
Laserowe zamykanie naczynek
Jedyną metodą, która pozwala rozwiązać problem trwale rozszerzonych naczynek jest zamykanie ich za pomocą lasera. Zasada działania tego urządzenia opiera się na procesie fototermolizy. Odpowiednio dobrana wiązka światła lasera wnika do rozszerzonego naczynia. Tam wchodzi w reakcję z hemoglobiną tworząc energię cieplną i powodując odparowanie wody. Ściany naczyń ulegają obkurczeniu i obumierają. pozostałości po zamkniętym naczyniu zostają wchłonięte przez organizm. Taki zabieg możemy przeprowadzić w Klinice Medycyny Estetycznej Beauty Skin za pomocą lasera Harmony XL Dye-VL.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Do 4 tygodni po tej procedurze należy unikać słońca, nie chodzić na basen, do sauny i siłowni. konieczne jest stosowanie kremów głęboko nawilżających i zawierających wysoki filtr przeciwsłoneczny.
Podczas zabiegu laserem dochodzi do podgrzania wewnętrznych warstw skóry. Dzięki temu nie tylko zostaje zamknięte rozszerzone naczynie, ale tkanka wokół zostaje pobudzona do produkowania większej ilości kolagenu i elastyny. Dzięki temu cera staje się bardziej jędrna i elastyczna.
Połączenie właściwej pielęgnacji z zabiegami w Klinice Beauty Skin jest idealnym sposobem na usunięcie popękanych naczynek na twarzy. Dbając należycie o cerę możemy zapobiegać pojawieniu się nowych zmian, a usuwanie tych już istniejących ujędrnia skórę wokół.