Certina – wysokiej jakości czas

0
2065
Certina – wysokiej jakości czas

Punktualnie jak w szwajcarskim zegarku. Albo ”chodzić jak szwajcarski zegarek”. Obydwa powiedzenia są doskonale znane i od dawna zadomowione nie tylko w języku polskim. Na renomę szwajcarskich zegarków opracowuje od ponad stulecia kilka firm. Jedną z nich jest założona w małej szwajcarskiej miejscowości Grenchen firma Certina.

Historia

Dziś Certina to kilkadziesiąt wysokiej jakości, ekskluzywnych modeli zegarków, które mają rozmaite przeznaczenie. W Polsce oferuje je, chociażby należąca do renomowanej krakowskiej firmy Płonka strona Zegarmistrz.com, a asortyment, jaki ma do wyboru, można sprawdzić na stronie internetowej (http://www.zegarmistrz.com/Zegarki_Certina-k31-0–.html). Znaleźć można zegarki męskie i damskie, a także automatyczne o wysokim stopniu skomplikowania mechanizmów.

Historia firmy Certina zaczyna się ponad 100 lat temu. Założyli ją w 1888 roku bracia Adolf i Alfred Kurth. Na początku jednak nie produkowali zegarków, lecz mechanizmy do nich. Pierwszy zegarek bracia zaprezentowali w 1906 roku i był to zegarek damski na rękę. W ciągu paru lat sprawił on, że na Szwajcarów posypały się laury podczas targów w Mediolanie, Brukseli czy Brnie. Dzięki temu modelowi zaczął się gwałtowny rozwój firmy Certina.

Rozwój

Do drugiej wojny światowej Certina była już uznaną marką, mającą przedstawicielstwo w Niemczech, a po wojnie również w innych krajach. Bracia Kurthowie po pewnym czasie nie zajmowali się produkowaniem, lecz zarządzaniem zespołem, który urósł do kilkuset wysoko kwalifikowanych zegarmistrzów.

Obecnie Certina jest częścią szwajcarskiej grupy Swatch Group. Dołączyła do niej w 1983 roku. Marka kojarzona jest z produktami z wysokiej półki, a także ze światem sportów, przede wszystkim motorowych. Zegarki Certiny reklamował między innymi niezapomniany mistrz świata w rajdach Colin McRae. Szwajcarska firma zatrudnia ponad 1000 osób, produkuje ponad 1800 zegarków na dobę. Ma też w dorobku sponsorowanie cyklu wyścigów F1, konkretnie zespołu Sauber Petronas, w którym jeździł przez cztery lata Robert Kubica. Polski kierowca promował zegarki Certiny.

Certina obecnie

Firma Certina w XXI wieku kojarzona jest wyjątkowymi produktami o światowej jakości. Wykonanych przez topowych specjalistów, przy zachowaniu najwyższych standardów. Obok typowej dla szwajcarskich zegarków punktualności, cechuje je także duża trwałość. To zegarki eleganckie, estetyczne, dla ludzi mających wyczucie stylu i dobrego smaku oraz ceniących ciekawe wzornictwo.

Zegarki Certiny, które można kupić w firmie Płonka za pośrednictwem strony Zegarmistrz.com, to także produkty dla ludzi aktywnych, regularnie uprawiających sport, niebojących się wyzwań. Jednym z ambasadorów marki jest wybitny norweski biathlonista Ole Einar Bjørndalen.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ