Łysina przestaje być problemem

0
936
Łysina przestaje być problemem

Włosy dla większości ludzi są bardzo ważne. Dlatego wypadanie włosów stanowi spory problem. Do niedawna jedynym sposobem na łysienie była peruka i tupecik lub zaakceptowanie łysiny. Obecnie pojawiły się skuteczne sposoby leczenia tego problemu.

Dlaczego włosy wypadają?

Włosy mogą wypadać z bardzo różnych przyczyn. Może to być brak witamin, mikroelementów czy też stosowanie niektórych leków. Jednak najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, związane z męskim hormonem testosteronem. Gdy włosy zaczynają wypadać, lepiej nie tracić czasu na różnego rodzaju mikstury czy domowe sposoby, a zgłosić się do lekarza specjalisty, którym jest trycholog. Jak znaleźć takiego specjalistę? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „trycholog warszawa” i mamy listę lekarzy o tej specjalności.

Skuteczne metody leczenia

Po zbadaniu lekarz od włosów określi, jaki mamy problem z włosami i przepisze odpowiednią kurację. Od razu trzeba się nastawić na długotrwałe leczenie. Wszelkie zabiegi muszą być wykonywane wyjątkowo systematycznie, aby przyniosły skutek. Niestety, zdarza się, że po zaprzestaniu zabiegów i przyjmowania leków, włosy znów zaczynają wypadać. Współczesna medycyna znalazła jednak skuteczną metodę, czyli przeszczep włosów.

Implantacja włosów – skuteczna czy nie

Jeszcze do niedawna mało kto słyszał o przeszczepach włosów. Obecnie ten zabieg staje się coraz częstszym ratunkiem dla osób, które z różnych przyczyn tracą włosy. Najczęściej przeszczep włosów stosują panowie dotknięci łysieniem androgenowym. Zanim jednak włosy zostaną przeszczepione trycholog, czyli lekarz od włosów musi szczegółowo zbadać przyczynę łysienia i stwierdzić, czy pacjent ma dostateczną ilość włosów, które można wykorzystać do przeszczepu. Implantacja włosów jest obecnie bardzo skutecznym zabiegiem. Zanim jednak pacjent będzie cieszył się bujną fryzurą, od przeszczepu musi minąć nieco czasu. Potem włosy normalnie można strzyc, układać czy farbować.

Nowe techniki przeszczepów

Przeszczep włosów nie należy do tanich zabiegów. Tradycyjny zabieg jest bardzo pracochłonny i w zależności od wielkości łysiny może wymagać nawet kilku zabiegów. Trycholog Warszawa może zaproponować nowatorską metodę przeszczepu za pomocą specjalistycznego robota. Metoda ta pozwala nie tylko zdecydowanie przyspieszyć proces przeszczepiania włosów. Przeszczepiane włosy, a właściwie mieszki włosowe są też lepszej jakości i lepiej się przyjmują.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ