Początki treningu i suplementacji – doradzamy

0
1068
trening i suplementacja

Brak wiedzy to podstawowy czynnik dla którego młodzi, początkujący adepci siłowni marnują nie tylko pieniądze, lecz także zdrowie. Co zrobić by uniknąć wielu błędów i rozczarowań? Jeżeli chcesz się dowiedzieć, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Najważniejsze to co jemy

Pamiętaj także, że odpowiednia dieta (naturalna, oczywiście) to 70% sukcesu na siłowni, pozostałe 30 procent to odpowiedni, wyważony i proporcjonalny do umiejętności trening. Suplementami wspomagaj się, gdy będziesz mieć staż treningowy min. 1,5 roku – na początek daj swoim mięśniom szansę na naturalny trening. Woda – podczas intensywnych ćwiczeń nasz organizm potrzebuje zaopatrzyć się w dużą ilość wody. Bez niej – nawet nie idź na siłownię. Ubytek wody w organizmie obniża wydolność fizyczną, szybkość oraz siłę. Pamiętajmy, że woda występuje we wszystkich organach człowieka i stanowi 60% wagi jego wagi. Dlatego niedobór wody po wysiłku fizycznym, trzeba koniecznie uzupełniać. Pijmy powoli, małymi łykami, najlepiej podczas przerw w treningowych seriach. Zapobiegnie to odwodnieniu organizmu, w szczególności podczas letnich upałów. Koniecznie trzeba unikać napojów typu coca-cola, nie wspominając już o piwie. Widziałem już takie obrazki i przyznam, że ze sportem nie ma to nic wspólnego. Woda wpływa także pozytywnie na naszą muskulaturę, lecz oczywiście każdy kij ma dwa końce – nadmiar wody na pewno nie przyczyni się do wymarzonej sylwetki.

suplementacja i treningi muszą być dopasowane

Suplementacja

Rola odżywek jest często przeceniana pod wpływem reklam producentów środków wspomagających. Suplementacja ma jedynie sens jeśli spełnimy wszystkie te czynniki, które wymieniłem wcześniej – tj. prawidłowy trening , zapewnienie odpowiedniej ilości wody w organizmie jak i zbilansowana, odpowiednia dieta połączona z odpowiednią dawką witamin. Niestety, niektóre suplementy opierają się wyłącznie na statystycznych przypuszczeniach nie potwierdzonych wiarygodnymi badaniami naukowymi. Dlatego przestrzegam, nie ekscytujmy się zdrowo ‚magicznymi efektami’. Suplementy dostarczają pewnych substancji odżywczych, które w pewnych warunkach mogą zwiększyć efektywność treningu.

Suplementacja, tylko w połączeniu z dobrą dietą i treningiem może przynieść wymierne rezultaty.

Jeśli chodzi o kwestie – co, jak i kiedy stosować – wszystko zależy od tego jak ułożysz sobie dietę. Sam musisz poznać własne ciało i obserwować efekty diety i ćwiczeń. Jeśli w twoim menu jest mało produktów białkowych – kup odżywkę białkową, jeśli brakuje węglowodanów – sięgnij np. po ZMA. Gdy poznasz już siebie, dobór odżywki będzie znacznie prostszy. Pamiętaj jednak, że najlepszym suplementem jest zdrowa żywność. Pomyśl – nasi przodkowie i bez tego byli sprawni i umięśnieni – nie potrzebowali odżywek, nie wspominając już o środkach androgennych. Pięknem ludzkiego ciała fascynujemy się od dawna – przypomnę tu idealnie zbudowanych greckich herosów, gdzie tzw. posągowa muskulatura przetrwała do dziś i dla wielu jest jedynie marzeniem… Ale czy oni używali suplementów? Wątpliwe, żeby w tamtych czasach coś takiego istniało, nieprawdaż?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ