Jakie kosmetyki warto wybrać do pielęgnacji brody

0
707
broda
fot: pixabay.com

Od kilku sezonów nadal dużą popularnością zarówno  w Polsce jak i w wielu krajach na całym świecie, cieszy się moda na męski zarost. Brodacze nie stanowią obecnie niszy, którą kiedyś tworzyli. 

Zobacz też: http://trzypion.pl/na-jakie-kosmetyki-do-brody-warto-postawic/

Noszenie brody nie jest już tylko domeną muzyków, artystów i osób prowadzących wolne zawody. Dla wszystkich outsiderów broda była  swego czasu wyrazem buntu wobec systemu, wyrażała wolność i prezentowała własny styl życia, który często kłócił się przyjętym schematem społecznym.

Obecnie noszenie brody łączy mężczyzn różnych stanów w każdym wieku. 

Jakich kosmetyków użyć do pielęgnacji brody?

Posiadanie zarostu poza tym, że jest modne to wymaga również pewnych zabiegów aby męska broda wyglądała estetycznie i zdrowo.

Rynek kosmetyków do pielęgnacji zarostu jeszcze kilka lat temu praktycznie nie istniał. 

W tym momencie  każdy szanujący się brodacz ma do wyboru kilka sprawdzonych specyfików, wystarczy tylko dobrać ten, który będzie dla nas najlepszy.

Od czego zacząć?

Męska broda często chłonie wszelkie zapachy, jest również bardzo podatna na zabrudzenie. Gromadzą się na niej drobne resztki, jak również kurz i to, co mamy na rękach. Z racji tego, że często mężczyźni gładzą rękami swoją brodę, przenoszą na nią brud, resztki kremu etc.

Warto zacząć od specjalnego mydła do brody. Mydła te są bardzo wydajne, posiadają męski zapach, który poza tym, że oczyści brodę to nada jej świeżego zapachu. Jest to zasługa składu, węgla drzewnego i dodatków glinki.

Po wstępnej pielęgnacji mydłem lub specjalnym szamponem do brody, możemy przejść do pielęgnacji estetycznej wybierając jeden z wielu dostępnych na rynku olejków do brody. Olejki te świetnie zmiękczając zarost. Jest to ważne szczególnie dla mężczyzn, którzy noszą bujną brodę z tendencją do kręcenia się. Olej nabłyszczy zarost, doda przyjemnego zapachy, a także ułatwi rozczesywanie brody.

Jeżeli nie lubimy tłustej konsystencji olejku, możemy sięgnąć po tonik do brody. 

Ma on o wiele lżejszą konsystencję wody toaletowej, wystarczy wklepać kilka kropel tego specyfiku na dłoń i nanieść na brodę. Toniki mają różne zapachy i są zalecane do codziennej pielęgnacji brody. Szczególnie gdy pracujemy bezpośrednio z wieloma osoba, z którymi prowadzimy rozmowy. Warto aby broda miała przyjemny, świeży zapach.

Przeczytaj też:http://www.bookbox.pl/obsluga-prawna-firmy-komu-ja-powierzyc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ