Naturalne kosmetyki hipoalergiczne — jak wybrać maseczkę, piankę do mycia, czy krem dla alergika?

0
1023
Naturalne kosmetyki hipoalergiczne — jak wybrać maseczkę, piankę do mycia, czy krem dla alergika?

Prawie każdy alergik zmagał się kiedyś z trudem wyboru kosmetyków — im bardziej podoba się nam kosmetyk, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie nas uczulał, z czystej złośliwości losu. Kiedy przychodzi do kosmetyków ciężko jest określić własne alergeny. Bardzo rzadko będąc alergikiem, ma się konkretną listę uczulających składników. Zdarza się, że w jednych produktach te same składniki oddziałują na skórę w całkowicie inny sposób, raz uczulając, a raz nie.

Naturalna pielęgnacja dla alergików

Jeszcze trudniejsze zadanie stoi przed alergikami zainteresowanymi naturalną pielęgnacją. Zadanie to szczególnie utrudnia dość powszechny mit, że alergikom bardziej służą laboratoryjne dermo kremy, niż bardziej bliska naturze pielęgnacja. Oczywiście na niektórych apteczne kremy będą bardzo dobrze działać, ale możliwości dla alergików są o wiele szersze.

Od czego zależy hipoalergiczność kosmetyków?

Jaki jest idealny krem dla alergika? Na co zwracać uwagę przy w wyborze naturalnych kosmetyków dla alergików? Istotne jest, aby w składzie nie było perfum, czy syntetycznych substancji zapachowych. Substancje perfumujące często działają podrażniająco albo uczulająco, dlatego najlepiej wybierać bezzapachowe kosmetyki. Kosmetyki bezzapachowe są bardzo bezpieczne w użytkowaniu nawet przez najbardziej delikatną i alergiczną cerę.

Jak powinna wyglądać naturalna pielęgnacja cery alergika?

Odpowiednio dobrana pielęgnacja cery może wspomóc alergików w często najcięższym dla nich okresie — czasie pylenia. Hipoalergiczna i niedrażniąca rutyna kosmetyczna zapobiegnie reakcją krzyżowym alergii (kto by chciał równocześnie zmagać się z katarem siennym i wysypką od kremu!) i pomoże poczuć się lepiej. Przemycie twarzy jest często pierwszym ratunkowy krokiem w alergiach siennych. Oto trzystopniowa rutyna kosmetyczna, która będzie wsparciem dla cery alergika:

  1. Delikatne oczyszczenie skóry, najlepiej nawilżającą, kojącą pianką
  2. Nawilżenie skóry i zabezpieczenie jej od podrażnień przez krem. Trzeba pamiętać, że bycie alergikiem nie definiuje tego, jaką mamy cerę — dlatego warto wybrać hipoalergiczny krem dobrany do rodzaju cery, jaką mamy: wrażliwą, suchą, starzejącą się, czy naczyniową.
  3. Intensywna kuracja 1-2 razy w tygodniu za pomocą silnie regenerujących hipoalergicznych masek.

Gdzie można znaleźć naturalne, hipoalergiczne kosmetyki?

Sklepem, który możemy polecić z własnego doświadczenia jest Hola Care. Polecenie to wynika nie tylko z sympatii do polskich, opatentowanych naturalnych kosmetyków, ale przede wszystkim z szerokiego wyboru hipoalergicznych kremów do twarzy. Problemem z wieloma markami, jest fakt, że zazwyczaj mają jeden, dedykowany krem hipoalergiczny. W Hola Care każdy krem, do każdego rodzaju cery, jest hipoalergiczny i bezzapachowy. To pozwala na bardziej kompleksową pielęgnację i daje swobodę wyboru.

Co każdy alergik powinien wiedzieć

Żaden artykuł w internecie, nie da Ci idealnie dobranych odpowiedzi. Jeśli alergie, czy na kosmetyki, czy żywieniowe, czy na czynniki zewnętrzne, przybierają bardzo męczący wymiar, należy wybrać się do specjalisty — alergologa, który zleci badania, które pomogą dobrać leki na przypadłość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ