Jak prać ubranka dla dzieci?

0
741
Jak prać ubranka dla dzieci

Skóra dziecka jest delikatna, niezwykle podatna na podrażnienia i uczulenia. To dlatego powinniśmy zadbać o należyte pranie ubranek dziecięcych, by każdy dzień mógł mijać w optymalnym komforcie dla maluchów. Jak prać ubranka dla dzieci? Kompendium wiedzy przedstawiamy poniżej.

Zgodnie ze wskazówkami producenta

Każde ubranko powinno posiadać metkę, na której zawarty jest opis mówiący o schemacie czyszczenia. Wiele zależy przecież od materiału, z jakiego uszyto ubranko. Najlepiej wybierać ubrania z miękkiej bawełny, idealnie, jeśli jest to bawełna organiczna bądź bambusowa.

Pomijając kwestie oznaczeń producenta, warto ustawiać pranie na nieco wyższej temperaturze. Ubranka powinny być prane w minimalnej temperaturze 60 stopni, chociaż wiadomo, że te wątpliwej jakości mogą wtedy ulec uszkodzeniu – skurczą się, kolor wyblaknie albo zafarbują. To dlatego tak ważna jest jakość wybieranych ciuszków dla najmłodszych.

Ubranka dla dzieci pierz oddzielnie

By zachować ich najlepszą jakość i trwałość zalecamy prać ubrania dziecięce oddzielnie. Nie mieszajmy ich z jeansami taty czy grubym swetrem mamy. Pamiętajmy też o dopasowaniu rodzaju prania wedle wskazań. Oddzielnie należy prać ubrania białe, oddzielnie te kolorowe.

Wybieraj dobre proszki do prania

Producenci oferują nam dzisiaj wiele produktów, które są specjalnie dedykowane najmłodszym. Bez problemu wybierzemy więc proszek do prania ubranek dziecięcy z antyalergicznym składem. Warto wybierać te naturalne i nie używać płynu do płukania, chyba że ten również stworzony jest z myślą o ubrankach dla najmłodszych. Świetnie sprawdzają się również płyny do prania oraz kapsułki z delikatnymi substancjami piorącymi i wybarwiającymi plamy, za to optymalnie bezpieczne dla skóry małego dziecka.

Coraz więcej osób skłania się ku korzystaniu z naturalnych środków do prania. Skutecznym proszkiem do prania są na przykład płatki piorące czy łupiny orzechów. Liczni producenci mają też w swojej ofercie ekologiczne, BIO proszki do prania z w pełni naturalnym składem.

Jak dbać o ubranka dla dziecka?

Oprócz tego, że powinniśmy wybierać jedynie dobry skład materiału, patrząc na garderobę naszych pociech i prać ubranka w dedykowanych środkach piorących, uwagę warto zwrócić na jeszcze inne zabiegi, dzięki którym poszczególne elementy ubrań pozostaną zawsze w nienaruszonym stanie.

Przede wszystkim zaleca się, by po wysuszeniu ubranek, te zostały poddane prasowaniu w wysokiej temperaturze. Dzięki temu zostaną z nich wyeliminowane wszelkie roztocza i bakterie. Ubrania po wyprasowaniu powinny być złożone i włożone do zamykanej szafy, by zminimalizować osadzanie się na nich kurzu. Nie chodzi nam tutaj o zbytnią sterylność, bo ta dla budowania naturalnej bariery odpornościowej dziecka nie jest zbyt korzystna, ale raczej o zachowanie standardów higieny i bezpieczeństwa malucha. Pamiętajmy, że ubranko ma bezpośredni kontakt z delikatną skórą, a przez nią do organizmu przenikać mogą wszelkie toksyny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ