Dobry podkład do cery mieszanej

0
2251
Dobry podkład do cery mieszanej

Podkład to w zasadzie najważniejszy kosmetyk kolorowy. Dobry podkład daje efekt nieskazitelnej skóry, który trwa wiele godzin. Bez ścierania się ani nadmiernego świecenia. Podkład dobieramy ściśle do typu cery jaki mamy oraz podług jej potrzeb i wymagań. W pielęgnacji cery mieszanej wskazane są także maseczki:
typu peel-off o działaniu ściągającym oraz oczyszczającym,
tradycyjne maski nawilżające.
Cera mieszana wymaga poświęcenia jej uwagi i dobrania kosmetyków w zależności od potrzeb. Nie ważne, czy będziemy w pracy, szkole, na imprezie – podkład powinien zostać taki, jak wtedy, kiedy go nałożyłyśmy. Dlatego należy wybrać odpowiedni podkład przy cerze mieszanej, tak aby nasza cera wyglądała na swieżą.

Cera mieszana

Cera mieszana to połączenie cery suchej i cery tłustej. Składa się z różniących się od siebie części.
Partie tłuste to zazwyczaj tzw. „strefa T”, czyli czoło, nos i broda. W tym miejscu skóra się błyszczy i to na niej powstaje najwięcej niedoskonałości, takich jak zaskórniki i pryszcze oraz widoczne pory.
Partie suche to miejsca poza „strefą T”. Możesz stwierdzić, gdzie dokładnie się znajdują, po umyciu twarzy: są to miejsca, gdzie odczuwasz nieprzyjemne naciągnięcie i napięcie. Zwykle suche są policzki, czasem także część czoła.

Idealny podkład do cery mieszanej

Od podkładu przede wszystkim powinniśmy wymagać trwałości, utrzymywania się na skórze przez cały dzień. Są to zwłaszcza podkłady o dobrym kryciu, lecz nie obciążające skóry, nawet przy częstym stosowaniu. Mając tego typu cerę szukamy fluidu, który z jednej strony zmatowi problematyczną strefę T i regulować będzie wydzielanie sebum, z drugiej nie wysuszy pozostałych partii twarzy. Dodatkowo nie może zapychać porów oraz po nałożeniu wyglądać jak maska.

Dobry podkład do cery mieszanej
Ranking podkładów do skóry mieszanej

Revlon ColorStay
Wyjątkowo trwały, mocno kryjący, nie zatyka porów.

Astor, Perfect Stay Makeup 24H Multi
Skóra pozostaje nawilżona i rozświetlona przez cały dzień. Podkład ma beztłuszczową formułę, lekką konsystencję i przyjemny zapach.

Estee Lauder, Double Matte, Oil – Control Makeup SPF 15
Zapewnia maksymalną kontrolę wydzielania sebum poprzez skuteczny potrójny system, który monitoruje, kontroluje i rozprasza nadmiar oleju.

Revlon PhotoReady Makeup
Podkład pomaga ukryć niedoskonałości skóry. Maskuje rysy, drobne zmarszczki i pory w każdym, nawet najbardziej niekorzystnym, świetle.

Christian Dior Diorskin Nude Skin-Glowing Makeup
Nadaje cerze matowy, naturalny blask Filtr SPF 15 chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ