Czy podolog w Poznaniu mi pomoże?

0
1299
Czy podolog w Poznaniu mi pomoże?

Dobry podolog Poznań? Znajdziemy tu wiele gabinetów podologicznych. Nie musisz się martwić o kolejki i długi czas oczekiwania. Ale czy ten specjalista pomoże ci wyleczyć właśnie Twój problem ze stopami? Przyjrzyjmy się temu zawodowi z bliska.

Świadomość społeczna na temat działalności podologów nie jest duża. Również mieszkańcy w Poznaniu nie mają na ten temat wielu informacji. Dzieje się tak dlatego, że jest to dziedzina bardzo młoda. Na świecie pojawiła się kilkanaście lat temu, a w Polsce – kilka. Dopiero w 2015 roku mocy uzyskało rozporządzenie wpisujące podologię na listę oficjalnie wykonywanych zawodów w naszym kraju.

Czym zajmuje się podolog

Ogólnie mówiąc jego zakres działań to… stopy. Zajmuje się nimi kompleksowo: dba o ich pielęgnację, ale też diagnozuje choroby i leczy je. Podolodzy często spotykają się z dylematem klientów, czy lepiej było pójść do nich, czy do dermatologa. Jeżeli też się nad tym zastanawiasz, zadaj sobie pytanie: mój problem dotyczy tylko stóp, czy także skóry na innych częściach ciała? Jeżeli tylko dolne kończyny przyprawiają Ci kłopotów, zdecydowanie wybierz podologa. Dobry podolog Poznań – czyli Anmedica, to Wielkopolskie Centrum Zdrowej Stopy, które skupia profesjonalnych podologów z wieloletnim doświadczeniem. Jeżeli nie wiesz, czy powinieneś udać się do podologa, zadzwoń i po prostu zapytaj.

Choroby w zakresie podologii

Najbardziej oczywistą chorobą, z którą należy udać się do podologa, jest grzybica stóp i paznokci. Nie stosuj preparatów kupionych na chybił trafił w aptece. Podolog zbada laboratoryjnie próbkę pobraną z płytki paznokcia i precyzyjnie dopasuje leki do typu grzybicy. Takie działanie znacznie przyspieszy proces leczenia. Osoby, które cierpią na cukrzycę na pewno znają termin stopy cukrzycowej. Nieleczona może prowadzić nawet do amputacji stopy, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Jeżeli cierpisz na niedoczynność tarczycy lub otyłość, także powinieneś skonsultować się z podologiem w swoim miejście.

Coś mi wyskoczyło i nie wiem co z tym zrobić.

Niemal na 100% będą to modzele, odciski, brodawki lub nagniotki. Często są to małe zmiany, które jednak nie są komfortowe i mogą powodować ucisk w bucie. Podolog zajmuje się wszelkimi zmianami naskórnymi stóp, a jest to między innymi usuwanie kurzajek i odcisków.

Moje paznokcie są straszne

Jeżeli płytki twoich paznokci są nierówne i zbyt grube, to także dobry powód, aby udać się do podologa. Specjalista wyrówna je i doprowadzi do zdrowego wyglądu. Przeprowadza także zabieg kształtowania płytki paznokcia w przypadku, kiedy ten boleśnie wrasta w palec.

Poprawa wyglądu

Nie musisz mieć konkretnego zdrowotnego problemu, aby skorzystać z pomocy podologa. Wystarczy, że chcesz należycie zadbać o wygląd swoich stóp. Umów się na pedicure medyczny, aby usunąć wszelkie niedoskonałości, jak zgrubiałe naskórki, przesuszona skóra lub popękane pięty.

Jeżeli wciąż nie masz pewności, czy wizyta podologa jest dla Ciebie, po prostu go o to zapytaj. Wybierz specjalistę, który w Poznaniu najbardziej wzbudza twoje zaufanie i zadzwoń do niego. Z pewnością rozwieje wszelkie twoje wątpliwości. Podolog to nie lekarz, nie bój się, że nie znajdzie dla ciebie czasu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ