Co to jest gender?

0
748
Co to jest gender?

Nasze czasy są dość specyficzne i dziwne. Dają one bowiem wiele możliwości, ale również wpływają na dużo ograniczeń i utratę pewnych wartości jak i zatracanie się pewnych, mogłoby się zdawać, oczywistości. Często ludzie zaczynają mieć wątpliwości w wielu kwestiach. Część osób to akceptuje, inne z tym walczą. O czym mowa? Mowa tutaj, np. o gender.
Co to jest gender? Pytanie wydawać by się mogło, że na czasy, które nastały, jest śmieszne i wręcz banalne, jednak nie każdy zna na nie odpowiedź. Gender pierwotnie jest określeniem, które jest składnikiem kulturowym dotyczącym tożsamości płciowej, która jest przekazywana poprzez uczenie się, odgrywanie oraz powtarzanie zachowań osoby, która jest tej samej płci. W obecnych czasach tym mianem określa się osoby, które nie do końca zdefiniowały swą płeć lub nie są jej do końca pewne. Czują się bowiem zarówno kobietą jak i mężczyzną. Można więc najprościej powiedzieć, że gender to osoby, które są neutralne płciowo. W dalszym ciągu możemy także wyróżnić transseksualistów, trangender, itp.
W dzisiejszych czasach pojęcie gender jest odbierane zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Powstają także toalety skierowane specjalnie dla takich osób.
Są osoby, które uważają to za chorobę psychiczną, inni to akceptują, a jeszcze inni negują. Każdy z nas ma prawo do tego, aby posiadać zdanie w danym tematu, jednak pomimo wszystko powinniśmy okazywać szacunek każdemu człowiekowi, nawet jeśli nie podoba nam się jego wygląd, zachowanie czy też sposób bycia.

www.bycmama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ