Najpiękniejsze perfumy w historii

0
1093
Najpiękniejsze perfumy w historii

Perfumy poprawiają nastrój i dodają pewności siebie. Odpowiednio dobrane podkreślają osobowość. Christian Dior zwykł był mawiać, że perfumy kobiety mówią o niej więcej, niż jej odręczne pismo. Niektóre z kompozycji zapachowych, mimo upływu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, i nic nie zapowiada zmierzchu ich popularności.

Chanel No. 5

Coco Chanel była, jak wiadomo projektantką mody, ale finansowy sukces zawdzięczała perfumom. Kiedy Ernest Beaux, wynajęty przez Coco perfumiarz pojawił się u niej z próbkami 10 zapachów (z których jeden miał go uczynić nieśmiertelnym) Chanel, po krótkim zastanowieniu, wskazała na fiolkę z numerem 5. Tak narodziły się najsłynniejsze, jak dotąd perfumy świata, Chanel No. 5 (1920). Zapach, z wyczuwalną nutką róży stulistnej i jaśminu, drzewa sandałowego i wanilii od początku spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród paryskiej klienteli. Potem było tylko lepiej. Co 30 sekund sprzedawany jest na świecie flakonik Chanel No. 5.

Miss Dior

Za powstaniem perfum Miss Dior stoi sam Christian Dior, projektant mody i założyciel jednego z najsłynniejszych domów mody. Były to jego pierwsze perfumy i spośród wszystkich kompozycji zapachowych jego autorstwa, te odniosły największy sukces. Za nazwą Miss Dior kryje się ukochana młodsza siostra Diora, Catherine Dior.

Miss Dior to jedne z najlepiej sprzedających się perfum na świecie. Kobiece, zmysłowe i klasyczne, tak opisuje się tę powstałą w 1947 roku kwiatową kompozycję szypru z nutą świeżych owoców i paczuli.

Quelques Fleurs marki Houbigant Paris

Lady Diana Spencer ceniła ten zapach i często go używała. Również w dniu swojego ślubu. Zdarzyło się podobno, tuż przed rozpoczęciem ceremonii ślubnej, że niechcący rozlała trochę perfum, plamiąc suknię. Aby uczynić plamę mniej widoczną, chwyciła za rąbek tkaniny, tak aby podczas przejścia przez katedrę nie było widać zabrudzenia.

Quelques Fleurs to zapach z wyższej półki, na wyprodukowanie jednej uncji (30 ml, w zaokrągleniu) zużywa się około 15 000 kwiatów. Kompozycję zapachową tworzą nuta pomarańczy i owoców cytrusowych oraz aromat goździków, orchidei, jaśminu i lilii.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ