Znak nieskończoności

0
925
Znak nieskończoności

Co oznacza znak nieskończoności ?
Symbol ten jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków.
Swoim kształtem przypomina przekręconą o 180 stopni ósemkę.
Nieskończoność od zawsze inspirowała i interesowała ludzi, różne kultury dawniej miały rozmaite koncepcje natury nieskończoności.
Pierwsze opowieści o tym znaku znajdziemy w starożytnej Grecji i Egipcie, gdzie został przedstawiony jako wąż z ogonem w pysku.
W kulturze celtyckiej symbol pojawia się na mistycznych knotach, które nie posiadają początku ani końca.
W Indyjskiej kulturze, natomiast znak nieskończoność określał cykl życia
( urodzenie, śmierć, reinkarnacja).
W czasach nowożytnych znak nieskończoności, zapoczątkował angielski matematyk, który zaproponował używanie go w kontekście nieskończoności.
W dzisiejszych czasach znak ten możemy najczęściej spotkać w sklepach z biżuterią. Pierścionki, kolczyki, przywieszki czy bransoletki cieszą się ogromnym popytem z uwagi na to, że symbol nieskończoności oznacza miłość wieczną.
Innymi znaczeniami tego symbolu są:
– razem na zawsze
– miłość
– wierność
– dwa splecione ze sobą życia
– głęboka więź
– oddanie
Niektóre osoby wybierają znak nieskończoności jako tatuaż, który może występować razem z motywem serca, daty, słowa czy węża. Miejscem najczęściej wybieranym do tego typu tatuażu jest szyja lub nadgarstek.
Symbol oznacza również, energię życiową, bezczasowość, obfitość oraz dostatek. Uczy nas określania swojego miejsca w rzeczywistości, zrozumienia wartości pieniądza oraz panowania ducha nad materią.

www.kobiecosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ