Żele do mycia twarzy – sprawdź, jaki pasuje do Twojej cery

0
1048
Żele do mycia twarzy – sprawdź, jaki pasuje do Twojej cery

Odpowiednia, wieloetapowa pielęgnacja skóry twarzy jest niezbędna, żeby jak najdłużej cieszyć się jej pięknym, młodym wyglądem, a także uniknąć zaskórników i wyprysków – rezultatu  niewłaściwego oczyszczania. Mycie twarzy właściwie dobranymi preparatami pomaga w dokładnym pozbyciu się resztek makijażu, nadmiaru sebum i zanieczyszczeń, gromadzących się przez cały dzień na skórze. Podpowiadamy więc, jakie żele do mycia twarzy sprostają wymaganiom poszczególnych typów cery.

Żele do mycia twarzy – dobierz je do typu cery

Każdy rodzaj skóry ma inne potrzeby, o czym trzeba pamiętać przy wyborze kosmetyków. Przypominamy więc, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje cery i jakie składniki powinny się znaleźć w żelach do ich pielęgnacji.

  • Cera sucha – nadmierna utrata wody powoduje, że skóra staje się szorstka i łuszczy się. Dodatkowo sprawia uczucie „ściągania”, czasami nawet swędzenia. Jest podatna na podrażnienia i wrażliwa na niskie temperatury, dlatego poza kosmetykami nawilżającymi, zimą trzeba również stosować tłuste kremy ochronne. Częstymi składnikami kosmetyków do cery suchej są naturalnie występujące w przyrodzie substancje oleiste, które tworzą na skórze ochronny film, zapobiegający „ucieczce” wilgoci z naskórka. Olejek arganowy, z awokado, babassu, a także masło kakaowe i shea, sprawdzą się idealnie do tego typu skóry – zmiękczają ją i likwidują szorstkość. Witamina D to kolejny jej sprzymierzeniec, zmniejszający podrażnienia. Do mycia suchej cery idealnie sprawdzą się emolienty – poza tym, że doskonale nawilżają, to dodatkowo działają przeciwświądowo i przeciwzapalnie.
  • Cera tłusta – najłatwiej rozpoznać ją po tym, że wydziela większe ilości sebum niż inne rodzaje skóry, a tym samym jest podatna na trądzik i wypryski. Osoby posiadające skórę trądzikową powinny pomyśleć o antybakteryjnych żelach do mycia twarzy, które nie posiadają sztucznych barwników i substancji zapachowych. Składnikiem tego typu produktów jest np. woda termalna. Przy wyborze kosmetyków, trzeba również zwrócić uwagę na to, aby były to preparaty beztłuszczowe. W przypadku kosmetyków naturalnych, do cery tłustej najodpowiedniejsze są te na bazie ziół takich, jak szałwia, zielona herbata, oczar wirginijski, tymianek, rozmaryn.
  • Cera mieszana – łączy cechy obu powyższych. Zwykle, cera jest sucha na policzkach i tłusta w tzw. strefie „T”, a więc w okolicach czoła, nosa i brody. Żele do mycia twarzy przeznaczone do potrzeb takiej właśnie skóry powinny z jednej strony nawilżać, z drugiej doskonale oczyszczać cerę z wydzielanego sebum.

Do codziennej pielęgnacji cery można sięgnąć również po dermokosmetyki (np. te dostępne na: https://www.doz.pl/apteka/k4394-Dermokosmetyki), czyli specjalne preparaty stworzone z myślą o osobach cierpiących na różne dolegliwości skórne. Dermokosmetyki nie powinny zawierać konserwantów, syntetycznych dodatków zapachowych oraz sztucznych barwników. Są hypoalergiczne, a więc charakteryzują się zmniejszonym ryzykiem wywołania reakcji alergicznej.

Mycie twarzy – odpowiednia technika

Mycie twarzy najlepiej wykonywać za pomocą delikatnych, kolistych ruchów, co nie tylko pozwoli ją dokładnie oczyścić, ale również zadziała odprężająco. Ważną rzeczą, o której wiele osób niestety zapomina przed przystąpieniem do oczyszczania twarzy, jest umycie rąk. Jest to niezbędne, by nie przenosić zarazków, których na dłoniach zwykle nie brakuje. Zadbaj również o odpowiednią temperaturę wody – letnia sprawdzi się najlepiej. Świetnym pomysłem jest również skorzystanie ze specjalnej gąbki do mycia twarzy. To niewielkie akcesorium świetnie oczyszcza naskórek, jednocześnie nie podrażniając go. Dzięki gąbce żel lepiej się pieni, a mięśnie twarzy są delikatnie wymasowane. Można również skorzystać z wywodzącej się z Korei metody 4-2-4, pomagającej doskonale oczyścić skórę. Polega ona na tym, że przez cztery minuty należy wmasowywać w skórę olejki, następnie przez dwie minuty myć ją przy użyciu żelu. Ostatnim etapem jest trwające cztery minuty spłukiwanie – dwie minuty ciepłą i dwie minuty zimną wodą.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się pomocne i ułatwią Ci wybór najlepszego żelu do mycia twarzy, a także będą inspiracją.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ