Waldemar Łysiak – książki autora z pogranicza historii i kryminału

0
2801
Waldemar Łysiak - książki autora z pogranicza historii i kryminału

Środowisko literackie zrzesza nie tylko bardzo utalentowanych, ale także wykształconych ludzi. Potrzeba bowiem ogromnej wiedzy, aby samodzielnie wykreować świat przedstawiony i fabułę powieści. Czasami talent może nie wystarczyć. Uważni czytelnicy są bowiem w stanie wyłapać wszystkie błędy, nie tylko te stylistyczne i językowe, ale także niezgodności historyczne i fabularne. Wie o tym Waldemar Łysiak – książki autora w dużej mierze opierają się na jego doświadczeniach i wiedzy, zdobytej podczas wielu lat edukacji.

Wykształcenie podstawą literackiego sukcesu

Architektura, konserwacja zabytków, tytuł inżyniera, publicystyka, historia sztuki… żadna z tych dziedzin nie jest obca Waldemarowi Łysiakowi – książki autora są na to wystarczającym dowodem. Pisarz porusza w nich tematy związane z historią, ekonomią, gospodarką, polityką, a także ustrojem społecznym i państwowym. Nie bez powodu jest on jednak uznawany za postać kontrowersyjną. W licznych publikacjach Waldemar Łysiak – książki autora powstawały równolegle z jego esejami i felietonami – nie kryje swoich konserwatywnych poglądów. Krytykuje w nich również wielu polskich pisarzy i polityków. Wszelkie dyskusje i kontrowersje z pewnością przyczyniły się do wzrostu popularności jego książek.

Waldemar Łysiak – książki autora o różnorodnej tematyce

Choć nie wszystkim podobają się poglądy pisarza, jest on wyjątkowo poczytny. Wynika to między innymi z faktu, że dzięki różnorodnej tematyce, którą porusza Waldemar Łysiak – książki autora niekiedy są bardzo bliskie literaturze faktu, innym razem niemal zahaczają o science-fiction – trafia on do wielbicieli wielu gatunków literackich. Napisał bowiem:

  • opowiadania kryminalne i powieści sensacyjne: “Perfidia”, “Szachista”, “Konkwista”, “Dobry”, “Najlepszy”,
  • powieści historyczne: “Kolebka”, “Szuańska ballada”, “Cesarski poker”, “Milczące psy”, “Ostatnia kohorta”, “Życie erotyczne księcia Józefa”,
  • książki podróżnicze,
  • powieści obyczajowe,
  • zbiory esejów i artykułów prasowych o kulturze, sztuce i literaturze,
  • opowiadania fantastyczne i fantastyczno-naukowe: “Łysiak fiction”, “Flet z mandragory”,
  • wielotomowy, ilustrowany przewodnik pt.: “Malarstwo białego człowieka” oraz “Malarstwo biało-czerwone”.

Jeśli chcesz skonfrontować się z poglądami autora, poszukaj jego książek w sklepie internetowym Skupszop.pl. Serwis umożliwia użytkownikom zarówno kupno, jak i sprzedaż książek. Dzięki temu znajdziesz w nim wiele unikatowych egzemplarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ