Nasiona konopi – jak rozpoznać dobrego i zaufanego dostawcę?

0
530
Nasiona konopi

Rynek nasion konopnych rozwija się z roku na rok. Pojawiają się nowi dostawcy i dystrybutorzy, którzy udostępniają nasionka w wersji kolekcjonerskiej. Chętnie sięgają po nie amatorzy wyrobów konopnych, którzy dla nasion tworzą specjalne gablotki, w których będą je podziwiać. Oferowane nasionka tworzą rozbudowaną rodzinę produktów, w której znajdują się zarówno okazy auto-flowering, nasiona feminizowane, nasiona odmian sativa oraz indica, a także eksperymentalne i niekonwencjonalne krzyżówki. Poniżej przedstawiamy szereg porad dedykowanych do osób planujących swój pierwszy zakup, którzy pragną dowiedzieć się jak rozpoznać dostawcę godnego zaufania. 

Przede wszystkim – asortyment 

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sam asortyment, a dokładnie na miejsce pochodzenia oferowanych nasion. Oczywistą sprawą jest, że dostawcy krajowi bazują na nasionach produkowanych poza granicami naszego kraju. Najczęściej, udostępniają po prostu produkty pochodzące od globalnych producentów, których marka jest wyznacznikiem jakości. Dlatego nim rozpoczniesz wertowanie sklepowych półek, warto wpierw upewnić się, skąd wzięły się znajdujące się na nich nasionka. Do najpopularniejszych dostawców, których nasiona kolekcjonerskie warto polecić, zalicza się między innymi: Dinafem Seeds, Green House Seeds, Humboldt Seed Company, Super Sativa Seed Club.

Warto unikać dokonywania zakupów w tych sklepach, w których nie podaje się źródła pochodzenia ziaren. Niewykluczone, że w takiej sytuacji ziarenka były pozyskiwane od niezbyt zaufanego dostawcy, na przykład od prywatnych hodowców. W takim wypadku nigdy nie możesz być całkowicie pewien, że dane ziarenko odpowiada jego opisowi, a nie jest zupełnie przypadkowym nasionem o nie do końca znanym potencjale genetycznym. Poza tym, nasiona konopi pochodzące od globalnych producentów są wytwarzane w warunkach w pełni kontrolowanych, co daje również gwarancję ich wysokiej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia.

Nasiona i ich transport oraz przechowywanie 

Dobrym wyznacznikiem jakości danego sklepu jest sposób, w który obchodzi się on ze swoim asortymentem konopnym. W przypadku nasion warto pamiętać, że masz do czynienia z produktami wysoce wymagającymi, których niewłaściwe przechowywanie może doprowadzić do uszkodzenia, niepożądanego wykiełkowania lub w inny sposób zaszkodzić ich strukturze. 

Dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj pojemników, w których nasionko jest umieszczone. Odradzamy zakup nasionek umieszczonych w szklanych słoiczkach z nakrętkami lub w drewnianych ozdobnych szkatułkach. By zachować swoje właściwości biochemiczne i fizyczne, ziarenko musi znajdować się w pojemniku próżniowym, najlepiej zamykanym na zatrzask lub zacisk. Dobrze sprawdzają się pod tym względem zwykłe pojemniki plastikowe, których powłoka nie wchodzi w żadne reakcje z ziarnem ani w inny sposób nie zagraża jego dobru. 

Dobrze, jeśli pojemnik wyścielony będzie watą lub innym miękkim medium amortyzującym wstrząsy i uderzenia. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku osób dokonujących zakupów online. W trakcie transportu ziarenko może ulec rozmaitym mikrouszkodzeniom, często trudnym do zauważenia gołym okiem. By ustrzec się przed taką sytuację, wybieraj wyłącznie nasionka pochodzące od dostawców stosujących solidne zabezpieczenia na czas transportu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ