Stół, najważniejszy mebel w każdym domu!

0
926

Jest centralnym punktem każdego domu. To przy nim spotykamy się przy wspólnych posiłkach. To przy nim przyjmujemy gości. To przy nim spędzamy czas grając w planszówki. To przy nim toczymy wielogodzinne rozmowy. Przy nim świętujemy również rodzinne uroczystości. To on jest symbolem domowego ogniska. Z tego też powodu wybór stołu nie jednemu może spędzić sen z powiek. Zdecydować się na duży czy mniejszy? Okrągły czy prostokątny? Drewniany czy szklany? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając ten jeden z najważniejszych mebli w całym domu.

Stół do małego mieszkania

Wybór stołu do niewielkiego mieszkania to często nie lada wyzwanie. Duże stoły do salonu odpadają w przedbiegach. Jednak mały metraż wcale nie musi oznaczać, że rezygnujemy z tego mebla na rzecz na przykład niewielkiej ławy czy stolika kawowego. Wybierając odpowiedni model, powinniśmy oczywiście przede wszystkim uwzględnić, ile mamy miejsca i ocenić liczbę domowników, którzy będą z niego na co dzień korzystać i ilu mniej więcej gości chcemy przy nim pomieścić. Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście rozkładane stoły do salonu. Jeśli będą mieć niewielkie rozmiary, z pewnością „wciśniemy” je do największego pomieszczenia w naszym mieszkaniu. Lokując stół salonowy uwzględnijmy jeszcze miejsce na ewentualne rozłożenie – tak, aby wspólnie spożyć obiad z kilkuosobową rodziną czy gośćmi. Ze znalezieniem odpowiedniego modelu nie powinniśmy mieć żadnego problemu – wystarczy tylko zerknąć na stronę https://zona-design.pl/meble/stoly/do-salonu/. W ofercie znajdziemy zarówno prostokątne, kwadratowe, jak i okrągłe stoły do salonu. Wybierać można spośród modeli reprezentujących różnorodne stylistyki – od nowoczesnych, przez klasyczne, a na stylizowanych kończąc.

Stół do dużego domu

W przypadku domów zazwyczaj pole do popisu jest zdecydowanie większe. Dobrze zaprojektowany, duży stół do salonu o ciekawym designie i kolorystyce będzie nie tylko praktycznym meblem, ale także ozdobi pomieszczenie i nada wnętrzu odpowiedni charakter. Wybór modeli z pewnością niejednego przyprawi o zawrót głowy. Niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się drewniane stoły do salonu. To ponadczasowy wybór polecany szczególnie osobom, które cenią sobie klasykę i nie zamierzają co rok aranżować wnętrza od nowa. Miłośnicy nowoczesności powinni z kolei postawić na modele wykonane ze szkła lub metalu. Wiele z nich ma niezwykle ciekawą formę i bardziej przypomina dzieło sztuki niż miejsce, na którym spożywamy wspólne posiłki. W efekcie zyskamy nie tylko praktyczny mebel, ale i swoistą dekorację. Nowoczesne stoły do salonu muszą jednak współgrać z całym wnętrzem. Ciekawym rozwiązaniem jest również stół w kształcie elipsy. Jest on szczególnie polecany rodzinom z małymi dziećmi. Dlaczego? Bo blat jest prostokątny i duży, ale ma zaokrąglone rogi – jest on więc bezpieczny dla biegających szkrabów. Taki model, podobnie zresztą, jak okrągły stół do salonu, najlepiej postawić… na środku pomieszczenia. W ten sposób będzie zajmował należyte, centralne miejsce. Takie rozwiązanie sprawi, że wnętrze będzie od razu sprawiać wrażenie przytulnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ