Frezarka do paznokci – jak wybrać najbardziej odpowiednią?

0
1780

Frezarka z powodzeniem zastępuje inne akcesoria stylistki paznokci: cążki, pilniki, polerki. Manicure wykonujemy szybciej, a efekt jest jeszcze lepszy niż przy użyciu tradycyjnych metod.

We wprawnej dłoni profesjonalistki frezarka jest narzędziem idealnym: wielofunkcyjnym i bardzo precyzyjnym.  Z jej pomocą znacznie szybciej pozbędziemy się poprzedniej stylizacji (także hybrydowej, żelowej czy akrylowej) oraz narastających skórek, a także dopracujemy efekt końcowy –piłowanie zachodzi szybko i dokładnie, z oszczędnością czasu klientki. Krawędzie są idealnie gładkie, a powierzchnia płytki zmatowiona równomiernie, dzięki czemu lakier utrzymuje się dłużej.

Choć dostępne są na rynku frezarki wykorzystywane do domowego użytku, te profesjonalne charakteryzuje nie tylko większa moc, wielość frezów i nakładek, ale również rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i komfort użytkowania.  Ciekawą opcją są np. frezarki przenośne, wyposażone w akumulator, zapewniające 5 godzin ciągłej pracy bez ładowania: https://www.indigo-nails.com/pl/frezarki/c-22788104 

Największą zaletą profesjonalnego narzędzia jest precyzja – dostępne są już na rynku frezarki w 100% stabilne, które nawet przy najwyższych obrotach nie wibrują. Stylistka zyskuje wówczas gwarancję dokładności, a klientka czuje się pewniej i ma zapewniony większy komfort. Szybkoobrotowa głowica wykonuje nawet 30 000 obrotów na minutę, dlatego frezarka wyposażona jest w zautomatyzowany system bezpieczeństwa. Nie zwalnia to oczywiście stylistki z konieczności zachowania ostrożności – szczególnie przy usuwaniu poprzedniej stylizacji trzeba pilnować, by  ostrze frezarki znajdowało się równolegle do płytki – unikając wyraźnego nacisku.

Wybierając frezarkę do profesjonalnego użytku, warto zwrócić uwagę na to, ile waży (po kilku godzinach pracy nasze stawy to odczują!)  Istotną kwestią są również wymiary – przede wszystkim poręczność,  to, jak układa się w dłoni (co jest szczególnie istotne dla osób leworęcznych!). Korzystnym rozwiązaniem jest także pochłaniacz pyłu – to nie tylko kwestia komfortu, ale również bezpieczeństwa zdrowotnego: pochłaniacz chroni stylistki przed ewentualnym kontaktem z zainfekowaną tkanką.

Choć każda profesjonalistka ma świadomość, że przeciwskazaniem do zabiegu są stany zapalne, grzybica, łuszczyca i egzema – jednakże wiemy przecież, że nie wszystkie zmiany chorobowe są na pierwszy rzut oka widoczne i nie ze wszystkich klientka może sobie zdawać sprawę. Z tego względu, dobierając model frezarki, warto wybrać bezproblemowy w czyszczeniu i dezynfekcji. To kluczowy aspekt – równie istotny jak liczba i sposób mocowania frezów.

Wielozadaniowe urządzenie, jakim jest frezarka do paznokci, w niewprawnych dłoniach amatorki mogłoby doprowadzić do uszkodzeń płytki i skórki, ale dla profesjonalistki to bezpieczny i w wielu opiniach niezbędny pomocnik w codziennej pracy. Oszczędność czasu, precyzja działania, a przede wszystkim – ostateczny efekt, skłaniają stylistki do zakupu frezarki. Jeśli będzie to model dobrany pod kątem indywidualnych potrzeb – stanie się ulubionym pomocnikiem, bez którego nie będziemy sobie wyobrażać codziennej pracy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ