Jak podkreślić męski styl portfelem?

0
1796

Skórzany portfel to element garderoby, który jak mało co jest w stanie podkreślić męskość i zdecydowany charakter jego właściciela. Niestety nie każdy z mężczyzn potrafi zadbać o odpowiedni wygląd tego przedmiotu. Nie jest rzadkością widok starego, kilkuletniego portfela, który trzeba w odpowiednim miejscu przytrzymać, aby nie wyleciały z niego pieniądze. Warto poznać kilka zasad, które muszą być zachowane, aby portfel działał na Twoją korzyść.

Materiał portfela

Portfele męskie to z pewnością jeden z najważniejszych elementów galanterii. Ustępować im mogą jedynie paski od spodni lub ewentualnie dobrej jakości torba. Kupując portfel męski, musisz założyć, że przetrwa on co najmniej kilka lat. Zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany. Jeśli jest to skóra, możesz być niemal pewny, że jest on wysokiej jakości, a pieniądze, które wydasz, nie będą stracone. Jeśli portfel, który oglądasz, został wykonany z mało znanego Tobie materiału, a jego cena jest wystarczająca do kupienia maksymalnie dwóch zestawów w Mc’Donaldzie, to może być zły wybór. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zainwestować w dobry materiał, dzięki czemu portfel będzie służył przez dłuższy czas.

Zasada numer jeden: pamiętaj, że portfel to inwestycja na długie lata.

Sposób noszenia portfela

Jedno z najczęstszych miejsc, w których noszone są portfele męskie, to tylna kieszeń od spodni. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Niestety wiele portfeli jest tak wypchanych dokumentami i pieniędzmi, że ich właściciel wygląda, jakby zamiast portfela, nosił w kieszeni małą książkę. Portfele męskie powinny przechowywać tylko najważniejsze przedmioty, takie jak dowód osobisty, karta kredytowa, prawo jazdy i gotówka. Numer do fryzjerki lub karta do siłowni, na której nie byłeś od pół roku, wydają Ci się niezbędne? Serio? Wyrzuć wszystkie niepotrzebne rzeczy, a sprawisz, że Twój portfel będzie wyglądał świetnie! Dobrze jest zainwestować w taki portfel, który będzie mieścił tylko te niezbędne rzeczy – można takie znaleźć np. na stronie sklepu Skorzana.com.

Zasada numer dwa: w portfelu męskim musi panować minimalizm. Wyrzuć z niego wszystkie niepotrzebne elementy.

W którym miejscu nosić portfel

Portfel męski noszony w tylnej kieszeni spodni, w niektórych przypadkach może brzydko wyglądać. Jeśli więc jesteś drugim John’em Travolta i chcesz podkreślić swoją smukłą sylwetkę, lepiej jest nosić portfel w przedniej kieszeni. Dzięki temu unikniesz efektu: „ciężkości”. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, kiedy portfel jest bardzo cienki i właściwie nie widać, że znajduje się w spodniach. W pozostałych przypadkach, niestety wygląda to nieco niechlujnie. Z drugiej, nieco bardziej praktycznej strony, nosząc portfel w tylnej kieszeni, narażasz się na bardziej na kradzież. Jeśli wiec nie chcesz jechać do urzędu miasta po odbiór nowego dowodu osobistego lub wyrabiać sobie nowej karty na siłownię, musisz pamiętać o trzeciej zasadzie noszenia portfeli męskich.

Zasada numer trzy brzmi więc: staraj się nie nosić portfela w tylnej kieszeni.

Oto najważniejsze reguły noszenia portfeli męskich. Pozostaje jeszcze zasada numer cztery: pamiętaj o wszystkich wymienionych wcześniej zasadach.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ