Jak dobrze wyglądać zawsze i wszędzie?

0
727
Jak dobrze wyglądać zawsze i wszędzie

Choć wszyscy dobrze wiemy, że „nie należy oceniać książki po okładce”, to niestety najczęściej wyrabiamy sobie o kimś zdanie już w pierwszej chwili, na podstawie wyglądu. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, bo jak zauważają znawcy tematu, bardzo trudno jest je potem zatrzeć w pamięci. Z tego właśnie względu należy dbać o swój wizerunek, chociażby przez przemyślane i właściwie dobrane ubranie w każdej sytuacji, a szczególnie w relacjach zawodowych i biznesowych.

Warto przyswoić sobie biznesowy dress code, który składa się z kilku prostych zasad, co może uchronić każdego przed popełnieniem gafy i pozwoli wyglądać zawsze stosownie do okoliczności. W biznesie trzeba budować swój image każdego dnia, chociażby przez zawsze właściwy strój. To, co nosimy do biura na co dzień i to, co wkładamy na siebie z okazji ważnych spotkań z kontrahentami wcale nie musi być wymyślne. Ubrania mogą być proste i ponadczasowe lub przeciwnie – nieco ekstrawaganckie, ale prezentujące wysmakowany styl. Jedne i drugie powinny być eleganckie i emanować pewną klasą.

Eleganckie garnitury zawsze w cenie

Trzeba przyznać, że czarny garnitur, który kiedyś kojarzył się tylko z przykrymi okolicznościami, dziś święci swoje tryumfy. Od dwudziestu, a może nawet trzydziestu lat jest symbolem elegancji i szyku. Świetnie odnajduje się zarówno na oficjalnych spotkaniach biznesowych, jak i w wielu innych okolicznościach, takich jak śluby, rauty czy wyjścia do opery i teatru. I choć niektórzy uważają, że można w nim się pokazywać tylko na wydarzeniach mających miejsce po godzinie dwudziestej, to są oni w błędzie. Czarny garnitur nie wymaga dziś tylko białej koszuli. Równie dobrze można założyć koszulę w innym kolorze i od razu zmienia się wydźwięk całej stylizacji.

Z kolei panowie wybierający granatowe garnitury prezentują się równie doskonale, a ten rodzaj garnituru jest ponoć najczęściej wybierany przez mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, że granatowy garnitur sprawdza się dosłownie w każdej sytuacji i w każdej porze roku, a taką uniwersalność panowie wprost kochają.

Zestaw marynarka i spodnie

Nie wszyscy mężczyźni czują się dobrze w klasycznych garniturach. Jeśli chcą zawsze dobrze wyglądać, mogą wybrać zupełnie inne rozwiązanie. Mogą zdecydować się na samodzielne tworzenie stylizacji, dobierając wszystkie jej elementy. Eleganckie marynarki męskie i dobrane do nich odpowiednio eleganckie spodnie w kant męskie potrafią być ogromną konkurencją dla tradycyjnych garniturów.

Wystarczy opanować sztukę komponowania poszczególnych elementów ubioru i każdy z panów może prezentować się znacznie ciekawiej niż w zwykłym garniturze. Dobierając samodzielnie marynarkę do spodni, warto pamiętać o tym, że najbardziej pasują do siebie odcienie tego samego koloru. Zatem jeśli przewodnim kolorem ma być szarość, to warto zdecydować się na jasnoszare spodnie i ciemnoszarą marynarkę. Takie zestawienia zawsze dobrze wyglądają. Po nabraniu pewnej wprawy można pokusić się o nieco śmielsze zestawy, gdzie do gładkich spodni dobiera się marynarkę w delikatną kratę lub do gładkiej marynarki spodnie w subtelne prążki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ