Czym zagospodarować ściany w mieszkaniu?

0
727

W aranżacji wnętrz nigdy nie należy zapominać o dekoracjach ściennych. To one przecież nadają niepowtarzalnego charakteru całemu pomieszczeniu. Pozostawienie gołej ściany nawet w stylu minimalistycznym nie jest wskazane. Zawsze warto zdecydować się na jakiś element ożywiający pewną monotonię. To może być plakat w pokoju młodzieżowym, a w salonie czy sypialni doskonale sprawdzi się elegancka grafika czy ciekawy obraz. Możliwości jest tak naprawdę wiele.

Czy grafiki na ścianę to dobry pomysł?

Chyba nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości, że to naprawdę znakomity sposób na stworzenie oryginalnego klimatu w pomieszczeniu. Co więcej, nie ma znaczenia styl wnętrza, ponieważ grafika dobrze wygląda zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Szczególnie grafiki czarno-białe mają bardzo uniwersalny charakter. Jednak nawet kolorowa wersja pasuje do wielu wnętrz – ważne, aby wtedy pamiętać o dopasowaniu barw do pozostałych elementów wyposażenia, czyli koloru kanapy i foteli, poduszek, zasłon czy obrusów.

grafiki na ścianę

Znaczenie mają również ramy. Te proste i dość wąskie nadają się do pomieszczeń minimalistycznych. Z kolei w salonie urządzonym w stylu glamour czy nowojorskim można sobie pozwolić na nieco bardziej ozdobne ramy.

Należy też podkreślić, że grafiki na ścianę sprawdzą się nie tylko w salonie, ale także w gabinecie, sypialni czy jadalni.

A może zdecydować się na obraz?

obraz

Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Obrazy od zawsze stanowiły niebanalny element dekoracyjny ścian. Nic się tej kwestii nie zmieniło, i nadal wiele osób chętnie zawiesza obraz, aby wprowadzić do pomieszczenia więcej estetyki. W tym przypadku obowiązują podobne kryteria doboru – również trzeba zwrócić uwagę na charakter danego wnętrza oraz styl jego urządzenia. Obrazy mają też różne wielkości, a to także ma znaczenie. W małym pokoju mija się z celem postawienie na zbyt duży obraz, który mógłby całkowicie zaburzyć proporcje pomieszczenia. Z kolei malutki obrazek na dużej przestrzeni ściennej prezentowałby się dość komicznie. Warto o takich kwestiach pamiętać. Sklep internetowy Foteks daje możliwość wydruku obrazu z bazy ok. 40 mln zdjęć.

Inne dostępne opcje

Nie trzeba ograniczać się do grafiki czy obrazu. Ciekawym elementem dekoracyjnym okazuje się nawet lustro, a osoby zakochane w stylu boho z pewnością nie pogardzą gustownie wykonaną makramą. Z kolei w pokoju nastolatka czy w gabinecie świetnie się sprawdzi ładny plakat z cytatem motywacyjnym albo mapą w starym stylu (KLIK). Wszystko zależy od wyobraźni oraz oczywiście indywidualnego gustu. Elegancka dekoracja ścienna zawsze jednak dodaje uroku wnętrzu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ