Czy czystek uspokaja?

0
1032
Czy czystek uspokaja?

Stres, zła dieta, życiowe zawirowania, szalona pogoń za sukcesem zawodowym – wszystko to sprawia, że coraz trudniej jest nam odnaleźć wewnętrzny spokój. Żyjemy coraz bardziej nerwowo, a to przekłada się na coraz gorsze relacje z bliskimi, a także nasze zdrowie. Dlatego też coraz częściej szukamy naturalnych sposób, na uspokojenie. Nasz poziom zaufania do ziół, które znane są od wieków, wciąż jest bardzo wysoki. Sięgamy więc po nie, jak po deskę ratunku. A jednym z takich ziół jest czystek. Tylko, czy czystek uspokaja?
Czystek to roślina, której przypisuje się niemal magiczne właściwości. A to dlatego, że gdy przyglądamy się jej pod mikroskopem i badamy jej skład chemiczny, zachwyca swoim bogactwem. Znaleźć możemy tam nie tylko witaminy i minerały, ale też mnóstwo aminokwasów, polifenoli czy innych cudownych związków organicznych. Nie można jednak powiedzieć, że taki skład czyni czystek rośliną idealną na uspokojenie. Bo bezpośrednio na układ nerwowy nie oddziałuje. Ale w sposób pośredni regularne spożywanie czystka przekłada się na wyciszenie procesów odpowiedzialnych za uczucie rozdrażnienia czy lęku.
Jak to możliwe? Dzięki bogactwu olejków eterycznych i kwasów fenolowych, które znacznie poprawiają nastrój i doskonale oczyszczają organizm z zalegających w nim toksyn. A im lepiej oczyszczony organizm, tym więcej odczuwamy energii. A ta zdecydowanie poprawia nasze nastawienie psychiczne. Automatycznie więc poprawia się nasza kondycja i stajemy się o wiele spokojniejsi. Poza tym diterpeny, których czystek jest bogactwem, działają przeciwarytmicznie. Pomagają więc zmniejszyć ilość skurczy serca i przywrócić mu naturalną częstotliwość pracy.
Chociaż nie bezpośrednio, czystek skutecznie potrafi przywrócić uczucie spokoju. Ważne tylko jest, aby spożywać go regularnie. W rzeczywistości pierwsze efekty zobaczyć można dopiero po dwóch tygodniach stosowania. Jeśli jednak będziemy pamiętać, żeby pić go codziennie, szybko przekonamy się, że systematyczność naprawdę nam się opłaciła.

http://www.czystek.info.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest prostata?
Następny artykułDomowe sposoby leczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ