Co warto wiedzieć o włosach europejskich stosowanych do zagęszczania?

0
2502

Coraz więcej kobiet decyduje się na doczepiane włosy. Stres, zapracowanie, złe odżywianie, czy też niewłaściwa pielęgnacja mogą obijać się na stanie włosów, a często powodować ich uszkodzenie, czy też wypadanie. Wiele kobiet niestety też nie zostało obdarzonych przez naturę gęstymi włosami, na szczęście można wybrać naturalne doczepiane włosy i pozbyć się kompleksów.

Doczepiane włosy – bo etyka ma znaczenie

Oczywiście porównując zalety włosów syntetycznych, czy też naturalnych trudno nie zgodzić się, że zdecydowanie lepszym wyborem są naturalne doczepy. Włosy syntetyczne są tańsze, ale to ich jedyna zaleta, gdyż jakość i wygląd pozostawiają wiele do życzenia. Naturalne doczepiane włosy są zatem najlepszym wyborem. Jednak należy tutaj zwrócić uwagę na kontynent ich pochodzenia, gdyż to w dużej mierze odpowiada za etykę. Włosy europejskie są pozyskiwane od osób, które dobrowolnie decydują się je sprzedać i otrzymują za to sowite wynagrodzenie. Często również oferowane są włosy z Indii, przy czym warto pamiętać, że są one gorszej jakości, a co jeszcze gorsze, to pozyskiwane są od biednych kobiet, które za bardzo małe pieniądze je sprzedają, bądź składają w ofierze bóstwu, a tak naprawdę pośrednicy sprzedają je na doczepy. Dlatego tak ważne jest, aby włosy były pozyskiwane w etyczny sposób.

Włosy europejskie – co warto wiedzieć

Europejskie doczepiane włosy są niezwykle wysokiej jakości. Na uwagę zasługuje również fakt, że są miękkie i delikatne w dotyku. Zaskakują również swoją wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki temu bardzo łatwo dopasować kolor do swoich naturalnych włosów. Europejskie włosy można również poddać procesowi koloryzacji. Można je również stylizować, a pomimo to przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzymują nawet rok. Ich cena również nie jest nad wyraz duża, biorąc pod uwagę ich najwyższą jakość.

Doczepiane włosy europejskie – jak pielęgnować?

Doczepiane włosy europejskie trzeba odpowiednio pielęgnować. Dzięki temu będą świetnie się prezentować nawet przez 12 miesięcy, a nawet i dłużej. Jednak należy odpowiednio dbać o naturalne włosy doczepiane. Przede wszystkim najważniejsze jest nawilżenie. Należy zatem stosować wysokiej jakości szampony nawilżające, na bazie naturalnych olejków. Należy także odpowiednio myć włosy doczepiane. Otóż po naniesieniu szamponu należy delikatnie rozprowadzić pianę od nasady ku dołowi. Następnie należy spłukać szampon letnią wodą. Warto również stosować odżywki nawilżające podobnie, jak naturalne maski. W tym wypadku najlepiej nałożyć je na około 5 minut, po czym dokładnie spłukać. Raz na jakiś czas np. raz na tydzień trzeba stosować mocno nawilżające serum do włosów. Warto, aby kosmetyki nie miały w swoim składzie parabenów, które dodatkowo obciążają włosy. Doczepiane włosy europejskie można stylizować, jednak nie są polecane lakiery na bazie alkoholu, które mogą osłabiać włosy.

Włosy europejskie – bo liczy się jakość

Włosy europejskie są na samym początku poddawane procesowi koloryzacji, czy też rozjaśnianiu. Dzięki temu dostępne są w dużej gamie kolorystycznej. Mają odpowiednie wykończenie i jakość, zatem nadają się od razu do założenia. Są sprzedawane w pasemkach lub też taśmach, wszystko zależy od metody, jaką mają zostać założone. Doskonale komponują się z żywymi włosami, tak naprawdę nikt nie pozna, że są one doczepiane. Naturalne doczepiane włosy można farbować, najlepiej szamponetką. Jeżeli chcemy wybrać naturalne włosy, które nie były wcześniej farbowane to możemy zdecydować się na włosy extra virgin. Przy czy są one jednak znacznie droższe.

Zatem doczepiane włosy europejskie są świetnym wyborem dla wszystkich kobiet, które chcą cieszyć się gęstymi i mocnymi włosami. Są one niezwykle wysokiej jakości, a przy tym ich cena nie jest wysoka. Dzięki gamie kolorystyczne łatwo je dopasować do własnych naturalnych włosów. Można też je stylizować, a także poddawać procesowi delikatnej koloryzacji. Raczej nie poleca się stosowania rozjaśniaczy, aby dodatkowo nie wysuszyć ich struktury. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zostały one pozyskane w pełni etyczny sposób, bez wykorzystywania kobiet, czy też dzieci.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ