Wakacje w Grecji – czy to na pewno dobry pomysł?

0
922
Wakacje w Grecji - czy to na pewno dobry pomysł?

Grecja – jedno z najpopularniejszych państw europejskich. Kraj wyjątkowy i to pod różnymi względami, który szczególnie mocno upodobali sobie sami Polacy. Lubimy do niego wyjeżdżać. Chętnie rezerwujemy dla siebie wycieczki do Grecji, dlatego na ten moment większość biur podróży w głównej mierze na nich opiera swoje oferty, rezygnując już z proponowania nam wycieczek do innych państw europejskich. Oczywiście przeważnie wyruszamy na greckie wyspy, ale mamy też możliwość zwiedzenia innych stron tego kraju – sporym powodzeniem cieszyła się ostatnio chociażby taka Hellada. Znudziliśmy się już Hiszpanią, a chorwackie wyspy totalnie nam spowszedniały, a mimo tego uważamy, że to akurat wakacje w Grecji mają w sobie coś takiego, że warto się na nie wybierać nawet co roku – być może to kwestia ich taniości, a być może pewnego przyzwyczajenia. Bo mimo iż urlop w tych stronach najczęściej jest udany, potrafimy go zupełnie bezpodstawnie wywyższać i stawiać na piedestale. A niekoniecznie to, co nam się na ten moment wydaje, ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

To, czego w Grecji nie mogą znieść nawet jej mieszkańcy, to wszechobecny bałagan i nieporządek. Miasteczka tego kraju mają ogromną wartość historyczną dla całego świata i w szczególności dla Europy, dlatego wielki ból sprawia turystom to, gdy widzą, jak bardzo są one zaniedbane. Pierwsze słowo, które przychodzi tutaj na myśl, to po prostu syf. Nieuporządkowane uliczki obsypane pustymi butelkami, puszkami i petami po papierosach to norma, do której trzeba po prostu przywyknąć. Bałagan panuje zresztą nie tylko w turystycznych miastach. Jeszcze większy nieporządek ogarnął ostatnio greckie plaże i choć trudno się temu dziwić, skoro każdego roku tłumnie napływa na nie masa turystów z okolicznych krajów, ktoś powinien zrobić z tym jakiś porządek. Bo o ile jeszcze kilka lat temu dało się tu normalnie wypoczywać, dziś ciężko prawdziwie odetchnąć, skoro przyjemność z plażowania zostaje zabrana przez ten cały bałagan. Jest jedno wyjście z tej sytuacji, aby mimo tego wakacje w Grecji były udane. Zamiast korzystać z publicznych plaż, lepiej udać się na te prywatne. To one są regularnie sprzątane i pilnuje się tego, by turyści sami ich nie zaśmiecali.

Choć dla niektórych będzie to dość dziwne, istnieją tacy turyści, którzy udają się na wakacje do Grecji tylko po to, by zapoznać się z przysłowiową gościnnością mieszkańców tego kraju. Niby to tylko stereotyp, bo nie można mierzyć wszystkich ludzi jedną miarą i nawet w najbardziej przyjaźnie nastawionym państwie turysta zawsze natknie się na kogoś, kto zaburzy mu ten pozytywny obraz, ale jednak Grecja niebezpodstawnie uznawana jest za jedno z milszych miejsc dla wczasowiczów. Mieszkający w niej ludzie lubią turystów. Dlaczego? Powód niestety już nie jest aż tak przyjemny – bo na nich zarabiają. Grecja w głównej mierze utrzymuje się właśnie z turystki, dlatego musi dbać o to, aby ludzie chcieli do niej wracać. A widok zawsze uśmiechniętych i chętnych do pomocy tubylców zawsze wywiera miłe wrażenie.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMacedonia wczasy
Następny artykułEgzotyczne wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ