Trudny wybór dobrego kleju do tipsów

0
2475
Trudny wybór dobrego kleju do tipsów

Piękne, wypielęgnowane paznokcie to bardzo ważny atrybut zadbanej kobiety, ale nie wszystkim paniom udaje się mieć naturalne paznokcie wystarczająco mocne, długie i zdrowe. Z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi kosmetyczne, wśród których wielką popularnością już od wielu lat cieszą się tipsy, czyli przyklejane, sztuczne paznokcie. Zapewniają one nie tylko wymarzoną długość, jakiej często nie udaje się osiągnąć w przypadku naturalnych płytek, ale też piękny, estetyczny wygląd. Tipsy można dość łatwo przykleić samodzielnie, trzeba tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, a jednym z nich jest klej. Jak wybrać dobry?

Bogaty wybór

Na rynku znaleźć można bardzo wiele klejów do tipsów, które mają różne działanie i różnią się składem chemicznym. Rozpiętość cen jest spora, ale nie są to duże koszty, niemniej wiele osób, czy to z chęci zaoszczędzenia, czy dlatego, że nie ma odpowiedniego produktu pod ręką, nie waha się używać do tipsów najzwyklejszego kleju, jakim skleja się na przykład buty. Mimo iż takie rozwiązanie jest skuteczne, nie jest na pewno dobre dla paznokci i można je w ten sposób bardzo łatwo zniszczyć, zdecydowanie więc lepiej będzie sięgać po specjalne kleje do tipsów. Znaleźć można produkty o standardowej sile, które doskonale radzą sobie z przyklejaniem tipsów do naturalnych płytek, a także szczególnie silne. Jeśli nie ma wyraźnych przesłanek, by stosować te drugie, lepiej wybierać słabsze kleje, których skład jest zwykle słabszy, a więc mniej drażniący. Kolejnym kryterium jest szybkość wysychania. Ogólnie kleje takie wysychają dość szybko, więc zdecydowanie się na schnący jeszcze szybciej może nie być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nie ma się dużej wprawy w robieniu tipsów. W takich bowiem przypadkach łatwo o błędy, a usunięcie kleju, który wysycha błyskawicznie, nie będzie możliwe.

Jaki sposób aplikacji?

Kleje do tipsów można też spotkać w różnych opakowaniach, które decydują o sposobie aplikacji. Większość z nich wyposażona jest w zakraplacze, które zapobiegają nakładaniu zbyt dużej ilości kleju, co na pewno nie jest pożądanym efektem. Bardzo wygodne są kleje w formie buteleczki z pędzelkiem, jak lakier.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ