Peeling wodorowy – wielka moc małych cząsteczek

0
764

Co to jest peeling wodorowy?

Peeling wodorowy to zabieg oczyszczający polegający na wprowadzeniu w głąb skory aktywnego wodoru. Umożliwia to usunięcie wolnych rodników. Wodór wprowadza się za pomocą strumienia wody, aplikowanego pd ciśnieniem. Dzięki temu, że ma on bardzo małą średnicę stosunkowo łatwo można go wprowadzić w głąb skóry, gdzie może on łączyć się z wolnymi rodnikami, czyli cząsteczkami, które odpowiadają za procesy starzenia. Wolne rodniki są niestabilne, dlatego mają bardzo dużą energię. Energia ta powoduje, że ich obecność prowadzi do niszczenia komórek. Jednocześnie sprawia ona, że chętnie łączą się one z innymi cząsteczkami, np wodorem. Połączenie z wodorem powoduje, że rodnik staje się nieaktywny, nie może więc już dłużej niszczyć komórek.

Jakie korzyści przynosi peeling wodorowy?

Peeling wodorowy jest całkowicie bezbolesny. Jest to zabieg bezinwazyjny, w związku z czym zaraz po jego wykonaniu można wrócić do codziennych zajęć. Rezultaty zabiegu widać już po pierwszym razie. Skóra jest nawilżona, gładka i napięta, a zmarszczki spłycone. Usunięcie aktywnych wolnych rodników spowalnia procesy starzenia. Dodatkowo oczyszczanie wodorowe stymuluje odbudowę i wzrost tkanek.

Kto powinien zdecydować się na zabieg peelingu wodorowego?

Zabieg polecany jest szczególnie dla skóry, która wystawiona jest na działanie zanieczyszczeń, np. powietrza miejskiego. Przyda się również osobom, których cera wymaga głębokiego oczyszczenia i nawilżenia. Ponieważ zabieg poprawia i ujednolica koloryt skóry jest dobrym rozwiązaniem dla cery naczynkowej, trądzikowej, zmęczonej czy odwodnionej. Oczyszczanie wodorowe reguluje wydzielanie sebum oraz koi stany zapalne, co może pomóc osobom borykającym się z trądzikiem. Jeśli problemem są pękające naczynka, to peeling wodorowy poprawi ich uszczelnienie, redukując problem. W przypadku cery z oznakami starzenia korzystne będzie ujędrniające działanie oczyszczania wodorowego oraz fakt, że redukuje ono zmarszczki i powoduje wzrost napięcia skóry.

Z jaką częstotliwością wykonywać peeling wodorowy?

Zaniedbaną skórę warto przywrócić do stanu równowagi serią co najmniej kilku zabiegów, które należy wykonywać z częstotliwością jednej sesji raz na dwa tygodnie. O tym ile zabiegów wykonać zadecyduje personel po analizie faktycznego stanu skóry. Osoby, których skóra jest w lepszej kondycji lub które chcą podtrzymać uzyskane efekty, powinny powtarzać oczyszczanie raz w miesiącu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?

Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są infekcje, opryszczka oraz urazy w miejscu zabiegu. Jest on niewskazany również dla osób z cukrzycą, epilepsją, chorych na nowotwory i alergików. Najlepiej skonsultować się z pracownikiem salonu przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do zabiegu.

Co jest ważne przy zakupie urządzenia do peelingu wodorowego?

Na rynku dostępne są urządzenia do tzw. hydropeelingu, które na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do urządzeń do peelingu wodorowego. Przed zakupem należy się więc upewnić, że faktycznie kupujemy to co potrzebujemy.

Aby zabieg był bardziej atrakcyjny dla klientów warto rozważyć zakup urządzenia, które oferuje również inne, dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne: lifting falami radiowymi, złuszczanie naskórka kwasami etc.

W przypadku tego typu urządzeń ważna jest długa gwarancja oraz dobry serwis, z opcją urządzenia zastępczego na czas naprawy.

Jakie są ceny urządzeń do peelingu wodorowego?

Jeśli chodzi o peeling wodorowy sprzęt może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy czym wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Warto przeanalizować wszystkie opcje przed podjęciem decyzji o zakupie.

Źródło: https://maxmedik.pl/peeling-wodorowy/2451-medika-infusion-oxyjet.html

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ