Jak ograniczyć wypadanie włosów?

0
646
Jak ograniczyć wypadanie włosów

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że utrata włosów jest dla naszych czytelników doświadczeniem nad wyraz traumatycznym. Jeżeli chcemy w dalszym ciągu cieszyć się piękną fryzurą, jednakże nie mamy choćby najmniejszej ochoty poddawać się bolesnemu i niegwarantującemu stuprocentowej skuteczności zabiegowi transplantacji, możemy nabyć perukę, która to zakryje wszelkie niedoskonałości naszego uczesania.

Nic nie stoi jednakże na przeszkodzie, abyśmy jednocześnie wprowadzili w diecie pewne niewielkie zmiany, które pozwolą naszym naturalnie wyhodowanym włosom się zregenerować oraz sprawią, że nasza czupryna po zdjęciu peruki prezentować się będzie bujniej niż miało to miejsce do tej pory. Eksperci zalecają, by dietę wzbogacić między innymi o owoce cytrusowe, jako że stanowią one doskonałe źródło witamin C oraz B12, niezbędnych zarówno włosom jak i skórze głowy.

Do codziennego menu powinniśmy także wprowadzić szpinak. Jest to warzywo dostarczające organizmowi znacznych ilości żelaza, które sprawia, że nasza fryzura prezentować się będzie zdrowiej, włosy staną się znacznie mocniejsze, a także odzyskają utracony blask. Równie korzystnym składnikiem naszej diety są jajka obfitujące w biotynę. Zdaniem dietetyków jej regularne uzupełnianie znacznie przyspiesza porost włosów oraz zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu czy przerzedzaniu się.

Co ciekawe, na kondycję fryzury mogą mieć wpływ nie tylko dania, które spożywamy, ale także zioła i przyprawy przy pomocy których wzmacniamy ich smak. Sytuacja taka ma miejsce na przykład w odniesieniu do cynamonu, dostarczającego skórze, włosom i paznokciom znacznych ilości niezbędnych im do prawidłowego funkcjonowania substancji odżywczych.

Jeżeli pragniemy skutecznie uporać się z łysieniem lub osłabieniem struktury włosowej, unikać powinniśmy z kolei produktów wysoce przetworzonych oraz posiłków zawierających znaczne ilości tłuszczów i cukrów. To właśnie one stanowią pożywkę dla tak zwanych drożdżaków, a więc bakterii, które w znacznej mierze przyczyniają się do pogarszania stanu skóry głowy oraz uszkadzania cebulek włosowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ