Garnitur dwurzędowy – co to jest i kiedy warto się nim zainteresować?

0
846
Garnitur dwurzędowy

Moda męska wciąż przechodzi zmiany i modernizacje. Stale pojawią się nowe trendy i stare rozwiązania odchodzą z czasem do lamusa. Nie oznacza to jednak, że w przypadku opcji dla eleganckich Panów, również tak szybko zachodzą widoczne przewroty rynku lub branży. Tutaj w pewnym sensie wszystko jest stabilne, co najlepiej widać po takich alternatywach, jak np. garnitur dwurzędowy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co to jest i kiedy warto go założyć, jesteś w odpowiednim miejscu. Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi na wszystkie najczęściej zadawane pytania.

Co to jest garnitur dwurzędowy?

W przypadku konstrukcji dwurzędowej, chodzi w głównej mierze o samą marynarkę. Otóż określenie garnitur dwurzędowy nawiązuje do dwóch rzędów guzików. Jak zatem pewnie większość osób domyśla się w tym momencie, marynarka jednorzędowa będzie posiadać zaledwie jeden rząd guzików. Jest to bardzo trafne spostrzeżenie, tak samo jak to, że jednorzędowe rozwiązania są wśród wielu Panów o wiele popularniejszym wariantem odzieżowym.

Kiedy zakładać garnitur dwurzędowy?

Elegancki mężczyzna dbający o wizerunek, zawsze dba również o to, by wypaść przed potencjalnym rozmówcom jak najlepiej. Nie ma zatem sytuacji, w których wyglądałby on zbyt elegancko – chyba że chodzi o trening tenisa lub ćwiczenia na siłowni. Wtedy garnitur dwurzędowy może nie być najlepszym wyborem. Świetnie on jednak sprawdzi się w takich przypadkach, jak wszelkiego rodzaju spotkania związane z prowadzonym biznesem, czy nawet uroczyste wydarzenia – zarówno te związane ze sferą zawodową, prywatną, jak i edukacyjną. Garnitur dwurzędowy jest zatem właściwym wyborem na każdą okazję o podniosłym tonie.

Jak nosić garnitur dwurzędowy?

O ile marynarki jednorzędowe można z powodzeniem nosić rozpięte, o tyle garnitur dwurzędowy powinien być stale zapięty. Warto zatem dostosować jego wykonanie do sytuacji, by nie okazał się on zbyt gruby i ciepły, np. podczas wesela organizowanego w okresie letnim – w takich momentach zwyczajnie lepiej postawić na nieco bezpieczniejsze alternatywy, np. marynarki jednorzędowe, które możesz rozpiąć, gdy atmosfera stanie się gorętsza.

Gdzie szukać wysokogatunkowej odzieży dla eleganckich mężczyzn?

Oczywiście w ofertach renomowanych firm i krawców. Zawsze należy stawiać na wysokogatunkowe produkty, gdy zależy Ci na elegancji. Jakość materiałów i staranność wykonania widoczna jest gołym okiem, dlatego luksusowe garnitury jedno lub dwurzędowe cieszą się tak dużą popularnością wśród osób o wysokich wymagań. Zajrzyj na Miler Menswear i zobacz, co czeka tam na Ciebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ