Czy warto kupować w lumpeksie? 

0
934
lumpeks

Kiedyś lumpeksy uznawane były za niezbyt prestiżowe miejsce. Zakupy z drugiej ręki nie były czymś, czym chwalili się ludzie. Dzisiaj odwiedzanie lumpeksów zaczyna stawać się trendem. Trzeba przyznać, że wiele lat nie docenialiśmy takiej alternatywy wybierając tylko nowe ubrania. Popularność zakupów w lumpeksach wzięła się stąd, że nasza planeta jest obecnie mocno zanieczyszczona. Powstał więc trend na czyszczenie szafy. Taką metodę zapoczątkowały największe gwiazdy przez kupowanie ubrań używanych i sprzedawanie swojej garderoby, która zalega w szafie. Kupowanie ubrań używanych ma sporo zalet, ale posiada również wady. 

Przeczytaj też: https://www.shape.pl/lumpeks-czy-warto-tam-kupowac/ 

Ubrania używane – gdzie można je kupić? 

Dawniej takie ubrania można było kupić w specjalistycznych sklepach przeznaczonych do handlu odzieżą używaną. Obecnie nie da się to zmieniło. Możemy znaleźć wiele aplikacje na smartfonach, które służą do sprzedawania ubrań zarówno nowych, jak i używanych. Dodatkowo w internecie aż roi się od różnego rodzaju portali i grup sprzedażowych. Zdarza się też, że używane ubrania możemy nabyć nie tylko za gotówkę, ale również w formie wymiany. Nie trudno zaprzeczyć temu, że taka alternatywa jest dosyć wygodna i oszczędna. 

Jakie są zalety kupowania w lumpeksie? 

Oprócz wcześniej wspomnianych korzyści dla środowiska, zakupy w lumpeksie niosą ze sobą dodatkowo kilka korzyści. To z pewnością formę zakupów o wiele tańsza, niż udanie się do galerii i zakupy w sieciówce. Nieuniknione jest to, że używane ubrania są o wiele tańsze, a dodatkowo często można kupić je zdanie nieskazitelnym. To świetna alternatywa dla fanów vintage. 

Sprzedaż odzieży używanej jest wygodna, ponieważ jak wspomnieliśmy wcześniej, niektórzy sprzedają praktycznie nie naruszono. Każda kobieta wie, że niektóre ubranie kupuje się tylko naraz. Tak jest z sukienkami na studniówkę czy wesele lub inną ważniejszą, elegancką okoliczność. W lumpeksie możemy kupić taką gracje o wiele taniej. Sprzedaż ubrań używanych nie ogranicza się jedynie do działu damskiego. Odzież z drugiej ręki możemy kupić zarówno dla kobiet i mężczyzn, jak i dzieci. Jeżeli chodzi o lumpeksy, to sprawa wygląda podobnie. Stacjonarnie znacznie ciężej jest znaleźć coś idealnego dla siebie. 

Wady kupowania w lumpeksie 

Kupując odzież online niekoniecznie możemy natrafić na uczciwego sprzedawcę. Czasami zdarza się tak, że otrzymany towar znacznie różni się od tego, który widzieliśmy na zdjęciach. Bywa również tak, że sprzedający totalnie umywa ręce, a nasze pieniądze po prostu zapadają się pod ziemię. 

Jeżeli chodzi o zakupy w sklepach stacjonarnych tutaj również Istnieje jedna mała wada. Jeżeli dany lumpeks jest dosyć popularny w okolicy, często bywa tak, że niezależnie od pory dnia będzie tam masa klientów. Na szczęście nie przeszkadza to każdemu, jednak niektórzy preferują zakupy w spokoju. 

Zobacz też: http://www.kobiecymokiem.pl/jakie-krzesla-ogrodowe-wybrac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ