Garnitury dla mężczyzn

0
1670

Garnitur jest jednym z rodzajów stroju, który prawdopodobnie jeszcze bardzo długo nie wyjdzie z użycia. O ile jednak sama koncepcja garnitury jako podstawowego eleganckiego stroju ma się świetnie, to w kwestii szczegółów nastąpiły w ogromnym czasie ogromne zmiany. Można zaobserwować mocne rozluźnienie stylu, jeśli chodzi o różnego rodzaju dodatki.

Garnitur – klasyka na każdą okazję

Garnitur kojarzy się zazwyczaj z klasycznym eleganckim ubiorem, który pasuje raczej na eleganckie przyjęcie, czy do teatru niż do mniej formalnych okazji. Garnitury męskie Peek & Cloppenburg prezentowane na stronie www.peek-cloppenburg.pl pokazują jednak, że dobrze dobrany garnitur może być strojem dobrym na prawie każdą okazję.

Najbardziej klasyczne, eleganckie kroje, których styl nieco tylko się zmienia obecne są cały czas w ofertach producentów. Bardzo popularne stają się jednocześnie – a może należałoby powiedzieć, że wracają do łask – garnitury i marynarki mniej formalne. Te bardziej luźne kroje świetnie sprawdzą się zarówno w pracy – o ile zajmowane stanowisko nie wymaga bardzo eleganckiego ubioru – jak i w codziennych sytuacjach.

Garnitur dla mężczyzny

Dodatki do garnituru

Dodatki najbardziej zmieniły się w ciągu ostatnich sezonów. Zapanowała moda na akcenty dość luźne, do elegancji nawiązujące raczej jakością i estetyką wykonania niż klasycznym designem. Zamiast klasycznego zegarka, bardzo często proponowana jest elegancka w formie, ale zdecydowanie mniej klasyczna bransoletka. Popularne stały się buty o mniej klasycznym kroju, a całość często podkreślają skarpetki o nieco krzykliwych barwach. Krawaty coraz częściej zastępowane są przez fantazyjnie związaną chustkę. Popularnym dodatkiem, który eleganckiej, ale mniej formalnej kreacji doda uroku jest pasek o ciekawej sprzączce, albo w kontrastowym kolorze. Tego rodzaju drobne dodatki, w połączeniu z eleganckimi materiałami wysokiej jakości sprawiają wrażenie elegancji połączonej z luzem i naturalnością i pozwalają trochę odetchnąć od zarezerwowanych na bardziej formalne okazje sztywnych kołnierzyków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ